Orðaskifti beinleiðis

Leiting

Løgtingstíðindi

Gerðabók

« Aftur

 

BI/

 

7. fundur 

Ár 2019, týsdagin 17. september, kl. 13.30 var tingfundur settur.

 

Farloyvir:
Skriv frá Jørgeni Niclasen, dagfest 17. september 2019,  um farloyvi sambært § 32, stk. 1 í stýrisskipanarlógini.
Skriv frá Jacob Vestergaard, dagfest 17. september 2019, um farloyvi sambært § 32, stk. 1 í stýrisskipanarlógini.

Skriv frá Kaj Leo Holm Johannesen, dagfest 17. september 2019, um farloyvi sambært § 32, stk. 1 í stýrisskipanarlógini.
Skriv frá Jenis av Rana, dagfest 17. september 2019, um farloyvi sambært § 32, stk. 1 í stýrisskipanarlógini.

Skriv frá Elsebeth Mercedis Gunnleygsdóttur, dagfest 17. september 2019, um farloyvi sambært § 32, stk. 1 í stýrisskipanarlógini.
Skriv frá Helga Abarhamsen, dagfest 17. september 2019, um farloyvi sambært § 32, stk. 1 í stýrisskipanarlógini.


Formaðurin heitti á Jákup Mikkelsen, Henrik Old, Magnus Rasmussen, Bjørt Samuelsen og Bjarna Kárason Petersen, um at kanna hvørji eru næst vald



Fundur niðurlagdur kl. 13.44
Fundur uppafturtikin kl. 13.50
Fundur niðurlagdur kl. 14.02
Fundur uppafturtikin kl. 16.08
Fundur niðurlagdur kl. 16.10
Fundur uppafturtikin kl. 17.10


Jákup Mikkelsen mælti vegna seg sjálvan, Henrik Old, Magnus Rasmussen, Bjørt Samuelsen og Bjarna Kárson Petersen, at Heðin Zachariasen, Annika Olsen, Brandur Sandoy, Edva Jacobsen, Eyðdis Hartmann Niclasen og Tordur Nicalsen taka sæti á tingi.


Samtykt uttan atkvøðugreiðslu, at Heðin Zachariasen, Annika Olsen, Brandur Sandoy, Edva Jacobsen, Eyðdis Hartmann Niclasen og Tordur Nicalsen taka sæti á tingi.

Formaðurin las skriv frá løgmanni, har hann í dag hevur tilnevnt hesar landsstýrismenn samsvarandi  §27, stk. 2 í lógini um stýrisskipan Føroya

Jørgen Niclasen, varaløgmann og landsstýrismann í fíggjarmálum
Jacob Vestergaard, landsstýrismann í fiskivinnumálum
Kaj Leo Holm Johannesen, landsstýrismann í heilsumálum
Jenis av Rana, landsstýrismann í uttanríkis- og mentamálum
Elsebeth Mercedis Gunnleygsdóttur, landsstýrismann í almannamálum
Helga Abrahamsen, landsstýrismann í vinnu- og umhvørvismálum

 

Til viðgerðar:

Val av nevndum, umrøddar í § 24 í tingskipanini.

Formaðurin boðaði frá tveimum valbólkum. Fólkaflokkurin, Sambandsflokkurin, Miðflokkurin og Sjálvstýri við 18 tinglimum og Javnaðarflokkurin, Tjóðveldi og Framsókn við 15 tinglimum.

Fíggjarnevndin
Fastir limir:
1. Jákup Mikkelsen
2. Kristin Michelsen
3. Magnus Rasmussen
4. Bill Justinussen
5. Aksel V. Johannesen
6. Kristina Háfoss
7. Poul Michelsen


Varalimir:
1. Uni Rasmussen
2. Brandur Sandoy
3. Johan Dahl
4. Steffan Klein Poulsen
5. Bjarni Hammer
6. Sirið Stenberg
7. Bjarni Kárason Petersen


Uttanlandsnevndin
Fastir limir:

1. Frimodt Rasmussen
2. Jaspur Langgaard
3. Annika Olsen
4. Brandur Sandoy
5. Bill Justinussen
6. Heðin Mortensen
7. Høgni Hoydal


Varalimir:
1. Edva Jacobsen
2. Magnus Rasmussen
3. Beinir Johannesen
4. Jákup Mikkelsen
5. Steffan Klein Poulsen
6. Jóhannis Joensen
7. Hervør Pálsdóttir


Landsstýrismálanevndin
Fastir limir:

1. Christian Andreasen
2. Erhard Joensen
3. Heðin Mortensen

Varalimir:
1. Beinir Johannesen
2. Jaspur Langgaard
3. Bjarni Hammer


Vinnunevndin
Fastir limir:

1. Bjørt Samuelsen
2. Bjarni Hammer
3. Henrik Old
4. Bjarni Kárason Petersen
5. Beinir Johannesen
6. Jákup Mikkelsen
7. Johan Dahl


Varalimir:
1.
Høgni Hoydal
2. Ingilín D. Strøm
3. Aksel V. Johannesen
4. Poul Michelsen
5. Heðin Zachariasen
6. Christian Andreasen

7. Frimodt Rasmussen


Trivnaðarnevndin
Fastir limir:

1. Rósa Samuelsen
2. Erhard Joensen
3. Annika Olsen
4. Uni Rasmussen
5. Aksel V. Johannesen
6. Sirið Stenberg
7. Hervør Pálsdóttir


Varalimir:
1. Edva Jacobsen
2. Frimodt Rasmussen
3. Heðin Zachariasen
4. Beinir Johannesen
5. Djóni Nolsøe Joensen
6. Bjørt Samuelsen
7. Kristina Háfoss


Mentanarnevndin
Fastir limir:
1. Djóni Nolsøe Joensen

2. Jóhannis Joensen
3. Beinta Løwe Jacobsen
4. Bjarni Kárason Petersen
5. Heðin Zachariasen
6. Beinir Johannesen

7. Edva Jacobsen


Varalimir:
1. Aksel V. Johannesen
2. Ingilín D. Strøm
3. Høgni Hoydal
4. Poul Michelsen
5. Uni Rasmussen
6. Annika Olsen
7. Rósa Samuelsen

 

Rættarnevndin
Fastir limir:
1. Frimodt Rasmussen
2. Erhard Joensen
3. Christian Andreasen
4. Steffan Klein Poulsen
5. Ingilín D. Strøm
6. Sirið Stenberg
7. Hervør Pálsdóttir


Varalimir:
1. Edva Jacobsen
2. Johan Dahl
3. Kristin Michelsen
4. Bill Justinussen
5. Heðin Mortensen
6. Bjørt Samuelsen
7. Kristina Háfoss


Val av umboðum í Norðurlandaráðið
Fastir limir:
1. Jaspur Langgaard
2. Høgni Hoydal


Varalimir
1. Johan Dahl
2. Aksel V. Johannesen

 Val av umboðum í Útnorðurráðið
Fastir limir:
1. Edva Jacobsen
2. Heðin Zachariasen
3. Steffan Klein Poulsen
4. Henrik Old
5. Høgni Hoydal
6. Poul Michelsen


Varalimir:
1. Magnus Rasmussen
2. Annika Olsen
3. Bill Justinussen
4. Bjarni Hammer
5. Kristina Háfoss
6. Bjarni Kárason Petersen

Tilnevning av løgtingsgrannskoðarum:
1. Uni Rasmussen
2. Djóni Nolsøe Joensen
3. Rósa Samuelsen
4. Beinta Løwe Jacobsen

Val av 4 limum og 4 varalimum í lokalnevnd eftir rættargangslógini § 115 stk. 2.
Fastir limir:

1. Beinir Johannesen
2. Kristin Michelsen
3. Ingilín D. Strøm
4. Hervør Pálsdóttir

Varalimir:

1. Christian Andreasen
2. Magnus Rasmussen
3. Heðin Mortensen
4. Beinta Løwe Jacobsen

 

Tilnevning av tveimum umboðum í eftirlitið við varðhaldsfangum eftir rættargangslógini § 779

Tilnevnd vóru:
1. Rósa Samuelsen
2. Djóni Nolsøe Joensen


Tikið av skrá:
Val av nevningagrundlistanevndum

 

Formaðurin boðaði frá, at næsti fundur verður lýstur á vanligan hátt

 

 Fundur lokin kl. 17.54

 

 

Jógvan á Lakjuni

 løgtingsformaður

/Beinta Isaksen

skrivari