Orðaskifti beinleiðis

Leiting

Løgtingstíðindi

Varamenn fyri tingmenn valdir 2015 

 

 

Varatingmaður Bústaður Flokkur Varamaður fyri Tíðarskeið á tingi
Bárður Kass Nielsen Skála Sjálvstýri

Jógvan Skorheim

 

 

 

Kári P Højgaard

17.09.2015- 05.02.2017

14.02.2018 -14.03.2018

22.11.2018 - 09.12.2018

12.02.2019 - 04.03.2019

04.10.2017-14.11.2017

Ingolf Sólheim Olsen Sørvági Tjóðveldi

Magna Arge

Katrin Kallsberg

Bjørt Samuelsen

Magni Arge

21.09.2015-24.10.2016
17.01.2017-25.06.2017
29.06.2017-05.07.2017
16.08.2017-22.08.2017
14.09.2017 -
Joen Magnus Rasmussen Søldarfirði Fólkaflokkurin

Anniku Olsen

 

Elsebeth Mercedis Gunnleygsdóttur


30.09.2015-29.10.2015
15.11.2016-21.11.2016
24.01.2017-


26.10.2016-15.11.2016

 

Petur Háberg Tórshavn Tjóðveldi

Óluvu Klettskarð
Katrin Kallsberg

07.10.2015-13.10.2015
02.12.2015-08.12.2015

Bjarni Kárason Petersen
Tórshavn Framsókn

Honnu Jensen
Honnu Jensen
Honnu Jensen

Honnu Jensen

25.11.2015-01.12.2015
19.04.2016-25.04.2016

25.10.2018 - 09.11.2018
20.02.2019
-

Hilbert Elisson
Vestmanna Javnaðarflokkurin

Kristin Michelsen
Heðin Mortensen
Kristin Michelsen
Heðin Mortensen
Sonju J. Jógvansdóttir
Helena D á Neystabø


01.12.2015- 16.12.2015
29.04.2015- 05.05.2016
04.08.2016- 15.08.2016
21.09.2016- 03.10.2016
02.12.2016- 29.12.2016
28.11.2017- 04.04.2018
19.09.2018 - 03.10.2018


Kristina Heðinsdóttir Clementsen
Hoyvík Tjóðveldi

Annitu á Fríðriksmørk

Óluva Klettskarð

16.12.2015-23.12.2015

24.10.2017-14.11.2017

Helgi Abrahamsen
Strondum Sambandsflokkurin

 

Bjørn Kalsø
Magna Laksáfoss
Magna Laksáfoss
Edmund Joensen
Bjørn Kalsø

Bjørn Kalsø

Edmund Joensen

Bjørn Kalsø
Magnus Rasmussen

Bjørn Kalsø
Bjørn Kalsø
Kajl Leo Holm Johannesen


17.12.2015 - 28.12.2015
10.12.2016 - 16.12.2016
24.04.2017 - 05.05.2017
03.07.2017 - 09.07.2017
14.09.2017 - 08.11.2017
16.01.2018 - 08.04.2018

01.08.2018 - 08.08.2018
08.10.2018 - 15.10.2018
02.11.2018 - 18.11.2018
19.11.2018 - 10.12.2018
06.02.2019 - 09.03.2019
01.04.2019 - 07-04-2019


Edva Jacobsen
Edva Jacobsen
Fuglafirði
Fuglafirði
Sambandsflokkurin
Sambandsflokkurin
Magna Laksáfoss
Magna Laksáfoss
18.12.2015-24.12 2015
28.12.2015-03.01.2016
Karsten Hansen
 Klaksvík  Miðflokkurin  Jenis av Rana

20.04.2016-26.04.2016

20.04.2018-27.04.2018
13.11.2018 - 22.11.2018

Janus Rein
 Tórshavn  Fólkaflokkurin

Anniku Olsen

Jørgen Niclasen

Joen Magnus Rasmussen

17.01.2017-23.01.2017

 04.12.2018- 10.12.2018

28.01.2019 - 08.02.2019

Rani A. Skaalum
Tórshavn Miðflokkurin Jenis av Rana 09.03.2017-15.03.2017  
Gerhard Lognberg Skopun Sambandsflokkurin

Bárður Nielsen
Kaj Leo Holm Johannesen
Bjørn Kalsø

Bárður Nielsen

Kaj Leo Holm Johannesen

 17.10.2017-  23.10.2017
 06.11.2018 - 13.11.2018

14.11.2018 - 18.11.2018

19.11.2018 - 21.11.2018

20.02.2019 - 26.02.2019

 
 Bjørg Dam
 Tórshavn  Javnaðarflokkurin  Bjarni Hammer
 28.02.2018 - 22.03.2018
 
 Brandur Sandoy
 Sandur  Fólkaflokkurin  Jákup Mikkelsen
 12.03.2018 - 19.03.2018

 

Djóni Nolsøe Joensen Tórshavn Javnaðarflokkurin

Helena Dam Á Neystabø

Heðin Mortensen

Henrik Old

Rigmor Dam

03.10.2018 - 06.10.2018


20.11.2018 - 03.02.2019

12.02.2019 - 18.02.2019

01.04.-2019 - 10.04.2019

 
Alfred Olsen Runavík Sambandsflokkurin

Bjørn Kalsø

Bárður Nielsen

07.11.2018 - 13.11.2018

15.11.2018 - 18.11.2018

 
Kristianna Winther Poulsen Tórshavn Javnaðarflokkurin Rigmor Dam 28.02.2019 -11.03.2019  


Eftir at landsstýrið var endaliga skipað eftir valið 1. september 2015 eru hesir føstu varamenn á tingi fyri løgmann og landsstýrismenn  frá 15. september 2015:
Helena Dam á Neystabø, Jónleif Johannesen Kristianna W Poulsen (frá 28.02.2019 til 09.03.2019 Sjúrður Skaale) vegna Javnaðarflokkin,
Bjørt Samuelsen, Óluva Klettskarð og Pauli Trond Petersen vegna Tjóðveldi og Ruth Vang vegna Framsókn